Hlavní navigace

Microsoft propustí další zaměstnance mobilní divize

13. 7. 2015

Sdílet

Koncem roku 2013 odsouhlasila většina akcionářů finské společnosti Nokia prodej akcií společnosti Microsoft. Objemově to představovalo přibližně 80 % akcií a Microsoft za ně zaplatil 5,44 miliardy eur (7,2 miliard dolarů po přepočtu podle tehdejšího kurzu). Akvizice byla dokončena začátkem následujícího roku.

Od té doby se objevovaly na internetu spekulace naznačující ztrátovost mobilní divize Nokie. Nyní je potvrdil sám šéf Microsoftu, Satya Nadella, dopisem, který poslal zaměstnancům, a zprávou uveřejněnou na webu.

Ve zprávě se lze dočíst, že si Microsoft ze svého účetnictví odepíše 7,6 miliard dolarů. Dále je zde uvedeno, že dojde k dalšímu propouštění. Výpověď obdrží na 7 800 zaměstnanců, převážně z mobilní divize. Propouštění bude Microsoft stát dalších 750 až 850 milionů dolarů.

(Zdroj: MobilMania)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.