Hlavní navigace

Microsoft ukončí podporu Internet Exploreru v červnu roku 2022

20. 5. 2021

Sdílet

Internet Explorer Autor: Microsoft

Microsoft zveřejnil konkrétní datum, ke kterému bude po 25 letech ukončena podpora prohlížeče Internet Explorer. Ten už používá jen velmi málo uživatelů, StatCounter uvádí 0,7 %. Většina jeho původních uživatelů už přešla na jeho nástupce Edge, který je postaven na jádře Chromium.

Poslední hřebíček bude zatlučen 15. června 2022, kdy původní Internet Explorer 11 zmizí z většiny verzí Windows. Zůstane ještě rok součástí Long-Term Servicing Channel (LTSC) pro Windows 10, z běžných spotřebitelských verzí ale zmizí.

Podpora IE u webových služeb bude zanikat postupně a dojde k ní určitě dříve. Microsoft sám například oznámil, že už během letošního roku skončí podpora u webových služeb jako Teams, Office 365, OneDrive, Outlook a dalších.

Pokud jste kvůli některým webům (například v různých zařízeních) na Internet Exploreru stále závislí, můžete používat režim zpětné kompatibility v Edge. Ten stále nabízí původní jádro včetně podpory opuštěné technologie ActiveX. Microsoft slibuje, že tento režim bude udržovat nejméně do roku 2029.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 5. 2021 20:20

  BobTheBuilder

  Pokud jste kvůli některým webům (například v různých zařízeních) na Internet Exploreru stále závislí, můžete používat režim zpětné kompatibility v Edge. Ten stále nabízí původní jádro včetně podpory opuštěné technologie ActiveX. Microsoft slibuje, že tento režim bude udržovat nejméně do roku 2029.
  Aby Edge(Chromium) mohl použít IE compatibility mode, musí být ve W10 feature IE11. Když ten IE11 zruší, tak to znamená, že ta feature tam bude pořád (volitelně), jen zmizí iexplore.exe?
  V každém případě, kdo ještě máte něco s ActiveX, asi vás (nás) čekají zajímavé časy.
  Mě teda ne tak docela, protože ten náš dinosaurus funguje nejlépe ve WinXP, s trochou snahy ve Win7 a tam to končí.

  21. 5. 2021, 20:23 editováno autorem komentáře

 • 22. 5. 2021 0:24

  mhi

  Celni sprava ma podepisovani exportnich celnich deklaraci pres silenou ActiveX vec.... (paradoxne to funguje lepe ve Firefoxu nez IE, ale tam na konci nic neodeslete, protoze neni ActiveX na signing).

  e-dovoz funguje na silverlightu, to asi taky predpokladam zmizi ...

Byl pro vás článek přínosný?