Hlavní navigace

Microsoft vydal záplatu na kritickou LNK chybu

4. 8. 2010

Sdílet

Minulý měsíc se objevila vážná bezpečnostní chyba, která dovolovala skrze upraveného zástupce pro systémy MS Windows eskalovat práva v systému a spustit libovolný kód. Problémem se zabývaly také naše nejnovější Bezpečnostní střípky. Problém trápil mnoho administrátorů, protože se jedná o chybu zneužitelnou ve všech aktuálních systémech a na záplatu se navíc čekalo čtrnáct dní, během kterých vznikla řada funkčních implementací v podobě virů a rootkitů. Microsoft nyní konečně vydal záplatu pro všechny aktuálně podporované systémy. V případě Windows XP se jedná pouze o verzi s SP3.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 8. 2010 21:31

  bez přezdívky

  spíš mě by zajímalo, co tu dělá info o windowsech :) kdyby to aspoň nějak souviselo s linuxem (např. záplata pro ten a ten program byla pro linux verzi vydaná o 15544754864376let dřívě než pro windows verzi…)

 • 4. 8. 2010 23:06

  Kaacz (neregistrovaný)

  vsak jo .. ta chyba je tam od prvnich windows co znaji .lnk .. a linux tu chybu nikdy nemel.. Takze jste to napsal skoro presne.. :-D

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.