Hlavní navigace

MikeOS 1.0: vydání experimentálního systému

17. 9. 2007

Sdílet

K dispozici je první ostrá verze operačního systému MikeOS označená jako 1.0. Jedná se o open-source systém, který je určen především pro vývojáře, kteří by se rádi naučili vyvíjet operační systém.

MikeOS je šestnáctibitový operační systém pro platformu x86, napsaný v assembleru. Bootuje se z diskety nebo CD a nabízí textové rozhraní, příkazovou řádku, podporu pro FAT12 a zvuk z PC speakeru. Dokáže také spouštět programy z DOSu s příponou .COM. Součástí vydání je také příručka o psaní operačních systémů.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 9. 2007 11:49

  Biktop (neregistrovaný)
  Dříve se rozlišovalo mezi "řídícím programem", "monitorem" a "operačním systémem". Nechápu, proč má dnes každý lamer, kterému se podařilo napsat vlastní "zavaděč programů" nutkání nazývat to "operačním systémem". Navíc na tomto nesmyslu se nenaučí nikdo nic, maximálně tak jak se dělával zavaděč a spouštěč jednoduchých programů před dvaceti lety na jedné ne zrovna šťastně koncipované platformě.
 • 18. 9. 2007 15:31

  Biktop (neregistrovaný)
  Protože bych byl rád, aby se z co nejvíce lamerů stali hackeři. Každý začíná jako lama, na tom nic není.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.