Hlavní navigace

Milion domén je infikováno škodlivým kódem

Sdílet

Petr Krčmář 17. 9. 2010

Společnost Dasient, která se zabývá škodlivým kódem na webu, zveřejnila statistiku, podle které je asi milion domén s webovým obsahem po celém světě napadeno škodlivým kódem. To je přibližně jedno procento všech domén a počet napadených webů prý dlouhodobě roste. Podle vydané zprávy to souvisí s tím, jak se mnoho aplikací přesouvá na web a uživatelé se zapojují do různých sociálních sítí. Útokům napomáhají také bezpečnostní díry ve vývojářských platformách pro tvorbu webových aplikací.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 9. 2010 23:20

  vks

  Po přečtení tohoto článečku jsem si říkal, že není poznat, co je to ten „škodlivý kód“. Obsah sdělení jsem pochopil až z linkovaného článku. V českých mluvících zemích se většinou používá výraz malware pro to co se v článku pokoušejí pojmenovat „škodlivý kód“. A titulek je také poněkud zavádějící.

 • 18. 9. 2010 14:53

  Kaacz (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  V cesky mluvicich zemich vyraz mallware pouzivaji jen ajtaci. Ceske Lamy maji v ceskych vindows pri aktualizaci napsano, ze ziskali novou verzi pro odstraneni skodliveho kodu. A musite uznat, ze jsou jich miliony. Chapu ze jako linuxak tyhle hlasky nevidite a tak znate jen mallware. Ja to obcas vidam na hernich widlows mych deti. :-)

 • 21. 9. 2010 3:56

  Azazel (neregistrovaný) 93.99.63.---

  Apendix je jen část slepýho střeva ;)