Hlavní navigace

Ministerstvo vnitra podepsalo dohodu s firmou Novell

26. 6. 2008

Sdílet

Ministerstvo vnitra ČR nedávno podepsalo smlouvu o spolupráci s Microsoftem. Nyní ministerstvo uzavřelo dohodu o spolupráci také se společností Novell. Ministr vnitra Ivan Langer uzavřel smlouvu o strategické spolupráci se společností Novell v souvislosti s rozhodnutím vlády České republiky. Ministerstvo vnitra ČR se zavázalo používat pouze platně licencovaný software a podporovat pouze platně licencované používání software na všech úrovních veřejné správy a vzdělávání. Tato smlouva je dalším strategickým partnerstvím, které by ve výsledku mělo přinést finanční úspory veřejné správě, píše se v tiskové zprávě Novellu.

Smlouvou o strategické spolupráci, kterou jsme včera s firmou Novell podepsali, chceme podporovat jednak samotnou oblast informačních a komunikačních technologií a jednak rozvoj vědomostí a znalostí souvisejících s těmito technologiemi mezi občany České republiky. Všechny uzavřené smlouvy zastřeší jednoduchý, průhledný a oboustranně výhodný vztah. Rozvíjíme spolupráci, která by měla přispět ke zlepšení používání informačních a komunikačních technologií ve veřejné správě. Tato dlouhodobá vzájemná spolupráce by také měla podporovat služby e-Governmentu, uvedl ministr vnitra Ivan Langer.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.