Hlavní navigace

Ministr spravedlnosti USA žádá Apple o odemčení iPhonů útočníka na základně Pensacola

14. 1. 2020

Sdílet

iPhone Passcode

William Barr se oficiálně připojil k FBI s žádostí o odemčení obou iPhonů používaných útočníkem z námořní základny ve floridské Pensacole. Jeho čin označil Barr za terorismus.

Apple již dříve poskytl vyšetřovatelům informace z iCloudové účtu, který Mohammed Saeed Alshamrani používal, ale odmítl odemknout telefony s odůvodněním, že by tím vznikl precedens. Vyšetřovatelé by pochopitelně rádi přístup získali, aby mohli analyzovat jeho šifrované zprávy z aplikací jako WhatsApp a Signal. Oba iPhony byly během útoku poškozeny, ale technici FBI byli schopni je zprovoznit.

Apple reagoval tiskovou zprávou, kde se ohradil proti obviněním, že nespolupracuje dostatečně a dodal, že až do 6. ledna nebyl požádán o žádnou další asistenci, ohledně druhého telefonu pak až do 8. ledna. Obecně pak považuje přítomnost [případných vládních] backdoorů za narušení zabezpečení svých přístrojů.

Alshamrani, saúdský pilot cvíčící na americké základně, během útoku zabil tři a zranil osm lidí. Již dříve zveřeňoval protiamerické, protiizraelské komentáře, 11. září pak ve zprávě uvedl, že „odpočet začal“.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.