Hlavní navigace

Minnesotská univerzita nesmí přispívat do linuxového jádra, úmyslně vkládala chyby

22. 4. 2021

Sdílet

Hacker Autor: Depositphotos

Vývojář linuxového jádra Greg Kroah-Hartman zakázal vývojářům z Minnesotské univerzity přispívat kódem do linuxového jádra. Členové tohoto ústavu totiž v minulosti úmyslně posílali kód s bezpečnostními chybami a dalšími problémy. To vše v rámci experimentů, o kterých pak publikovali odborné práce.

Později se objevily další příspěvky, které prý pocházejí z nového statického analyzátoru, ale podle Grega ve skutečnosti nijak nepřispívají do vývoje a jen marní čas vývojářů. Myslím si, že vaše skupina tímhle zasíláním nesmyslných patchů jen pokračuje v experimentování na komunitě vývojářů linuxového jádra, napsal Greg Kroah-Hartman do mailing listu.

Výsledkem je zákaz dalšího přispívání do kódu linuxového jádra. Naše komunita vítá vývojáře, kteří chtějí pomoci a vylepšit Linux. Což ovšem není to, o co se tu snažíte vy. Z tohoto důvodu musím zablokovat všechny vaše budoucí příspěvky a odstranit i ty předchozí, protože byly očividně zaslány se zlým úmyslem způsobit potíže.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.