Hlavní navigace

Mir 1.3 vylepšuje podporu Waylandu a AL

2. 7. 2019

Sdílet

Mir / Země Autor: NASA, podle licence: Public domain

Alan Griffiths ohlásil před pár hodinami novou verzi zobrazovacího serveru Mir, kdysi zamýšleného konkurenta pro Wayland. Řadu vylepšení doznala právě část zajišťující kompatibilitu s Waylandem, vedle toho také některé novinky přináší MirAL.

V rámci této abstraktní vrstvy MirAL je nově podporována Surface depth layer a také tzv. Application Zone. Mir dále implementuje klávesovou zkratku Ctrl+Alt+T pro miral-shell. Opraveno bylo také několik chyb, kompletní přehled změn je k dispozici.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 7. 2019 16:09

  MeeGo - no future

  Mám v tom trochu zmatek; žil jsem v domnění, že Canonical Mir ukončil a přešel na Wayland. Pak ale nechápu novou verzi 1.3.

 • 3. 7. 2019 21:09

  k3dAR
  Stříbrný podporovatel

  Canonical "ukoncil" Mir pro budouci Ubuntu Desktop, nicmene je stale ve vyvoji pro Ubuntu IoT pouziti a (nevim jak to dopadlo) pred casem MATE (Desktop) viz: https://diit.cz/clanek/mate-zvazuje-mir-jako-wayland-kompozitor

 • 5. 7. 2019 5:52

  klokan

  Mir pokračuje jako komunitní projekt a dneska už podporuje Wayland. Díky tomu se o něj začali zajímat mj. vývojáři projektu MATE, protože díky jemu potenciálně nebudou muset implementovat kompositor a budou se moct soustředit na hlavní cíl jejich projektu, tj. vyvíjet svůj desktop.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.