Hlavní navigace

Mobile World Congress zrušen, firmy se odhlašovaly kvůli koronaviru

Sdílet

Petr Krčmář
MWC cancelled

Největší světový veletrh mobilních technologií, Mobile World Congress, byl pro letošní rok zrušen. Rozhodla o tom GSM Association (GSMA), která akci od roku 1987 v Barceloně pořádá. Důvodem je hromadné odhlašování vystavovatelů, kteří se obávají asijského koronaviru. Nutno dodat, že se jedná o celosvětovou akci a mnoho významných firem sem přijíždí z Asie.

MWC se měl původně konat od 24. do 27. února a výkonný ředitel organizace GSMA tvrdí, že rychlý vývoj situace kolem zmíněného koronaviru znemožnil pořádání tak velké akce. MWC přinese každoročně do Barcelony 492 milionů eur a vytvoří přes 14 000 dočasných pracovních míst.

S ohledem na zdraví a bezpečí v Barceloně a hostitelské zemi dnes GSMA zrušila veletrh MWC Barcelona 2020. Kvůli obavám z koronaviru, cestování a dalším okolnostem není možné setkání uskutečnit, píše se v oficiálním oznámení. Společnost LG zrušila svou účast začátkem měsíce, ZTE odvolala plánovanou tiskovou konferenci na veletrhu a dále se omluvily firmy Ericsson, Nvidia, Intel, Vivo, Sony, Amazon a další. Tento týden se pak přidalo Cisco, Nokia, BT a HMD.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Žádné názory