Hlavní navigace

Mobile World Congress zrušen, firmy se odhlašovaly kvůli koronaviru

13. 2. 2020

Sdílet

MWC cancelled

Největší světový veletrh mobilních technologií, Mobile World Congress, byl pro letošní rok zrušen. Rozhodla o tom GSM Association (GSMA), která akci od roku 1987 v Barceloně pořádá. Důvodem je hromadné odhlašování vystavovatelů, kteří se obávají asijského koronaviru. Nutno dodat, že se jedná o celosvětovou akci a mnoho významných firem sem přijíždí z Asie.

MWC se měl původně konat od 24. do 27. února a výkonný ředitel organizace GSMA tvrdí, že rychlý vývoj situace kolem zmíněného koronaviru znemožnil pořádání tak velké akce. MWC přinese každoročně do Barcelony 492 milionů eur a vytvoří přes 14 000 dočasných pracovních míst.

S ohledem na zdraví a bezpečí v Barceloně a hostitelské zemi dnes GSMA zrušila veletrh MWC Barcelona 2020. Kvůli obavám z koronaviru, cestování a dalším okolnostem není možné setkání uskutečnit, píše se v oficiálním oznámení. Společnost LG zrušila svou účast začátkem měsíce, ZTE odvolala plánovanou tiskovou konferenci na veletrhu a dále se omluvily firmy Ericsson, Nvidia, Intel, Vivo, Sony, Amazon a další. Tento týden se pak přidalo Cisco, Nokia, BT a HMD.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.