Hlavní navigace

Mobilní aplikace pro detekci zloděje pomocí WiFi signálu

12. 1. 2015

Sdílet

Na výstavě spotřební elektroniky CES v Las Vegas představila finská společnost Ekin Labs bezpečnostní systém pro zabezpečení fyzických prostorů postavený na zajímavé koncepci. Systém nese označení Hi WiFi a nevyžaduje žádný speciální HW, ale stačí mu jen mobilní aplikace. Pro detekci vetřelce využívá běžně dostupný WiFi signál v domácnosti.

Podle tvůrce je šíření WiFi signálu mezi dvěma zařízeními ovlivněno pohybujícími se osobami a to do takové míry, že umožňuje spolehlivě detekovat jejích přítomnost. Pro funkčnost Hi WiFi je nutné mít neustále v monitorovaném prostoru umístěný WiFi router a mobilní zařízení. Jako mobilní zařízení lze použít například starší chytrý telefon nebo tablet Androidem. Pokud aplikace v rámci analýzy úrovní signálu zjistí odchylku, upozorní o tom majitele. Dokáže dokonce rozpoznat člověka od domácího mazlíčka či počet osob v místnosti.

Jak si Hi WiFI povede v reálných podmínkách, ukážou až reálné testy. Aplikace totiž zatím není k dispozici.

(Zdroj: DSL.sk)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.