Hlavní navigace

Mobilní aplikace Spotify opravila funkčnost na IPv6-only

6. 11. 2015

Sdílet

Služba streamování hudby Spotify oznámila částečnou podporu IPv6 ve svých mobilních aplikacích. Spotify byla dlouho jednou ze služeb, jejichž funkčnost vyžadovala nativní IPv4 konektivitu. V IPv6-only síti, byť byla vybavena překladačem NAT64, aplikace nefungovala, neboť nebyla připravena na situaci, že k IPv4-only službě je třeba se připojit pomocí IPv6 soketu. Ačkoli výrobci mobilních telefonů spolu s operátory vyvinuli systém 464XLAT, který i takovým aplikacím umožní dále fungovat, množily se firmě poslední dobou stížnosti na nefunkčnost aplikace, jejichž společným jmenovatelem byl mobilní operátor s IPv6-only infrastrukturou.

Problém se ve skutečnosti ukázal být v klientské části 464XLAT, která v telefonu čas od času havarovala. Protože jediná aplikace, která po havárii přestala fungovat, bylo právě Spotify, uživatelé hlásili chyby v této aplikaci. Teprve to, spolu s novými podmínkami Apple Store, vyžadujícím funkčnost na IPv6-only, donutilo firmu přepsat mobilní klienty tak, aby na IPv6-only síti s NAT64 fungovali. Serverová část ovšem stále zůstává IPv4 only, stejně jako desktopový klient pro Windows. Na ten si pro změnu začínají stěžovat zaměstnanci Facebooku, jejichž kanceláře jsou připojeny pouze pomocí IPv6.

Zdá se tedy, že překážky bránící vypnutí nativního IPv4 v koncových sítích postupně mizí. Můžeme jen doufat, že Skype a WhatsApp budou následovat.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky