Hlavní navigace

Mobilní červ Selfmite se šíří pomocí SMS

30. 6. 2014

Sdílet

Bezpečnostní analytici ze společnosti AdaptiveMobile objevili červa pro Android, který se šíří pomocí SMS. Malware pojmenovaný Selfmite pošle z napadeného telefonu SMS zprávu na dvacet kontaktů z telefonního seznamu. Zpráva obsahuje odkaz na soubor apk obsahující malware.

V poslední době jde už o druhý objevený malware pro Android, který se snaží šířit pomocí SMS zpráv. Předchozím byl ruský červ Samsapo, který fungoval podobně. Podle analytiků to může znamenat nový trend v šíření škodlivého kódu. Kromě SMS tak mohou být časem využívány i populární mobilní IM systémy.

(Zdroj: CSIRT.cz)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 6. 2014 15:02

  Nyle

  Pod pojmem "šíří se pomocí SMS" bych si představil, že přímo v SMS pošle svůj kód a nějak donutí cílový mobil tento kód spustit. Nebo se mýlím?

 • 30. 6. 2014 18:24

  cqs (neregistrovaný)

  presne nad tym som aja rozmyslal. Ale asi to chcelo len nejaky skandalny nazov. Pochybujem, ze by sa nieco dalo spustit pomocou SMPP/UCP protokolu, ktore su na smsky najpouzivanejsie.

 • 1. 7. 2014 9:12

  Plamen (neregistrovaný)

  Taky jsem si kdysi (v minulém tisíciletí) myslel, že pomocí textových souborů se nemohou šířit viry, dokonce jsem se takové představě upřímně smál ... a platilo to jen do dob MS Word. Takže bych se ani moc nedivil, kdyby se objevila (ne)šikovná implementace jakéhokoli zdánlivě bezpečného protokolu, která ... zkrátka něco spustí.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.