Hlavní navigace

Mobilní Firefox 1.1 pro Maemo se už betatestuje

5. 5. 2010

Sdílet

Vyšla první betaverze prohlížeče Mozilla Firefox 1.1 pro systém Maemo, který využívá komunikátor Nokia N900. Mobilní Firefox, jenž vzniká pod kódovým označením Fennec, ve verzi 1.1 přináší některé menší novinky a úpravy již známých funkcí. Pro uživatele komunikátoru Nokia N900 přibyla podpora zoomování přes tlačítka primárně určená pro ovládání hlasitosti a byla také doplněna podpora portrait módu.

(Zdroj: Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 5. 2010 8:51

    Radomil (neregistrovaný)

    Firefox v testovací verzi se chová velmi pěkně, potíž je však v tom, že Micro-B je stejně dobrý browser. Takže mi FF na Maemu/N900 jaksi přebýval.

    Minulý týden jsem se zbavil Nokie N900, není to špatné zařízení, ale naprostá absence kvalitního software je zarážející. Komunitní porty, narychlo zbastlené v kombinaci s 10 wallpapery z OVI store zaručeně odradí každého zájemce o koupi. Navíc společnosti otevřeně přiznaly, že nechtějí vyvíjet aplikace pro platformu s nejasnou budoucností, soustředí se na jiné mobilní OS a vyčkávají příchod MeeGa, které nebude v použitelné podobě k sehnání dříve, než na konci listopadu.

Byl pro vás článek přínosný?