Hlavní navigace

Moduly pro snazší implementaci mojeID, víte o dalších systémech?

26. 9. 2011

Sdílet

Správce domény .CZ a provozovatel služby mojeID, sdružení CZ.NIC, stojí za vývojem modulů, které výrazně zjednodušují implementaci mojeID do webů postavených na open source systémech. Pokryty jsou v tuto chvíli jak nejrozšířenější systémy diskusních fór (phpBB, SMF), tak e-shopových platforem (Redmine, Joomla, PrestaShop nebo Zen Card).

„V současnosti je na stránkách mojeID k dispozici devet modulů. Na jednom, konkrétně k Drupalu, v tuto chvíli pracujeme. Našim cílem je umožnit snadné zavedení mojeID na co největší počet českých webů. Proto vyzýváme vývojáře, kteří se věnují vývoji modulů pro další otevřené platformy, aby se na nás obrátili. Rádi s nimi budeme spolupracovat,“ říká Jaromír Talíř, technický ředitel sdružení CZ.NIC.Díky mojeID se už nemusíte stále znovu a znovu registrovat. Tam, kde mojeID podporují, se rychle a jednoduše přihlásíte jedním přihlašovacím jménem a heslem, které jste získali při založení vaší mojeID identity. MojeID vám také umožňuje udržovat vaše údaje na jednom bezpečném místě a stále aktuální.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 9. 2011 13:21

  MaT

  Pokud ten Drupal modul myslí v CZ NIC vážně, tak doufám, že pak bude ke stažení rovnou na drupal.org, pěkně se vším, co to obnáší, ne jen někde na jejich stránce... :-)

 • 26. 9. 2011 17:48

  Franta Kučera

  Viz co jsem psal na Ábíčku:

  A nebylo by rozumnější podporovat vývoj OpenID pluginů, které umožňují vyjmenovat povolené* poskytovatele identity a nevytvářet tak de facto vendor lock-in na MojeID?

  *) s cílem omezit se jen na ty důvěryhodné, aby např. spamer nepoužíval vlastní OpenID poskytovatele

  A někdo tam psal, že ten plugin do Drupalu to dokonce umí (nemám vyzkoušené).

 • 26. 9. 2011 18:07

  bez přezdívky

  OpenID sice v základu Drupalu je, ale donedávna obsahovala několik závažných chyb (špatná nebo chybějící implementace Openid specifikace). Někteří provideři mají problémy, včetně mojeID. V Drupalu 7 by to snad mělo být v příští stable verzi opraveno, Drupal 6 si ještě na opravu asi chvilku počká. Openid bohužel v Drupalu moc lidí nepálí, zajímá se o to jen pár vývojářů (asi tak 3-5) a protlačit opravu přes lidi, kteří mají commit práva, ale Openid nerozumí je trochu boj...

 • 26. 9. 2011 17:58

  wojtha (neregistrovaný)

  Modul je již ke stažení, a to z Drupal.org (samotný) nebo z GitHubu (balíček, upravený modul Openid a další). Modul je funkční, jen se ještě řeší nějaké chyby v Openid implementaci v Drupalu, díky kterým byla služba mojeID nefunkční. Takže jsem vydání mojeID pro Drupal zdržoval než to bude vyřešeno, abych nemusel distribuovat i patchnutý modul Openid (a proto zatím není modul k dispozici na mojeid.cz). Ale vzhledem k tomu, že se commity příslušných patchů už odkládají asi 4-5 měsíců (specifikaci Openid totiž skoro nikdo nerozumí), asi nebude vyhnutí, než to pustit do světa takto... Uvidíme ve středu, měl by vyjít další Drupal 7.x, snad se všemi potřebnými záplatami.