Hlavní navigace

mojeID je možné validovat na všech kontaktních místech Czech POINT

16. 5. 2019

Sdílet

mojeID

Účet ve službě mojeID je možné už nějakou dobu validovat pomocí datové schránky. Měsíčně tuto možnost využije přibližně stovka uživatelů.

Nyní mohou fyzické osoby zdarma podávat žádosti o validace na kterémkoli pracovišti Czech POINT, kterých je 7000 po celé republice. Služby Czech POINT jsou navíc dostupné i v zahraničí na vybraných zastupitelských úřadech. Uživatelům služby mojeID se tak výrazně urychlí a usnadní validování. Na rozdíl od validace s ověřeným podpisem je tento způsob validování účtu navíc zdarma, píše Petr Peterka ze sdružení CZ.NIC, které službu mojeID provozuje. Na blogu CZ.NIC najdete podrobný návod k validaci.

Služba mojeID nabízí vytvoření jednoho uživatelského účtu, kterým je pak možné se přihlašovat na různých webech. Funguje jako poskytovatel identit pomocí OpenID, SAML a OpenID Connect. Účet může mít tři stupně ověření: nejjednodušší pomocí e-mailu a telefonu, vyšší pomocí zaslaného dopisu a třetí nejvyšší stupeň nazvaný validace vyžaduje fyzickou přítomnost s platnými doklady. Službu využívá téměř 650 tisíc uživatelů a přihlásit se mohou na několika tisících různých českých webů včetně Root.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.