Hlavní navigace

MojeID použijete v českých knihovnách

11. 9. 2012

Sdílet

Služba mojeID (česká implementace OpenID) byla zavedena do prvních českých knihoven. Na konferenci Knihovny současnosti 2012, která se koná tento týden v Pardubicích, představila Moravská zemská knihovna v Brně svoji implementaci služby mojeID a společnost KP SYS svůj katalog s podporou mojeID. V tuto chvíli je kromě Moravské zemské knihovny v Brně možné mojeID využít také v Chebu a Liberci.

Implementace se připravuje také do dalších aplikací, které používají české knihovny. Intenzivně probíhají jednání o implementaci služby mojeID do systému Clavius (společnost LANius), kde je přislíbena implementace do konce roku 2012. Tento systém využívá přibližně 2 000 městských knihoven v Čechách, ale i na Slovensku. Zavedení mojeID řeší i ve společnosti Multidata Praha, která provozuje knihovnicko-informační systém ALEPH. Ten využívají především akademické knihovny, z nichž namátkou vybírám knihovnu Akademie věd České republiky, Národní technickou knihovnu nebo knihovnu Masarykovy univerzity v Brně, píše Radim Ponert na blogu CZ.NIC.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.