Hlavní navigace

mojeID získalo od Ministerstva vnitra akreditaci na úroveň „vysoká“

10. 3. 2021

Sdílet

mojeID klíč token Autor: Petr Krčmář, Root.cz

Služba mojeID, kterou provozuje sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, získala od Ministerstva vnitra akreditaci na úroveň záruky „vysoká“. Tato nejvyšší bezpečnostní klasifikace vyžaduje používání uživatelského hesla a bezpečnostního klíče FIDO2 s nastaveným PINem, který je založený na certifikované platformě a zároveň získal FIDO certifikaci minimálně na úroveň L2. Tuto podmínku aktuálně splňuje například IdemKey od společnosti GoTrustID, přičemž se dá předpokládat, že z důvodů otevřenosti celého systému bude prostředků splňujících tyto podmínky přibývat.

Službu mojeID provozuje sdružení CZ.NIC již více než 10 let a v současnosti eviduje přes 700 tisíc uživatelských účtů, z nichž je již přes 10 tisíc připojených k Národnímu bodu pro identifikaci a autentizaci (NIA). Díky NIA tak mohou tito uživatelé mojeID získat elektronicky výpis z bodového konta řidiče nebo rejstříku trestů, přehled současných i minulých e-receptů nebo osobní list důchodového pojištění. Služba mojeID je také bezpečným nástrojem, díky kterému mohou uživatelé komunikovat se svojí zdravotní pojišťovnou či daňovým úřadem.

MojeID je důvěryhodná služba, která lidem přinesla jednoduchý, moderní a bezpečný prostředek, a která nyní dosáhla nejvyššího stupně akreditace. Kromě služeb státu lze mojeID využívat i pro přístup ke komerčním službám, pro něž je na rozdíl od bankovní identity mnohem dostupnější, uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC, které službu mojeID provozuje.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?