Hlavní navigace

Mono míří na Android

18. 3. 2010

Sdílet

Novell oznámil vývoj nové větve projektu Mono, která se bude jmenovat MonoDroid a už z názvu možná poznáte, že cílem projektu bude dostat Mono do operačního systému Android. Takto napsané aplikace bychom od běžných aplikací nemuseli poznat, protože budou moci využít i standardní Android API. Reálného kódu bychom se měli dočkat srpnu.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 3. 2010 14:17

  Jan Molnár

  „…a už z názvu možná poznáte…“ Nevím jak ostatní, já si nejprve přečetl titulek zprávičky v RSS čtečce, poté znovu přímo na stránce (ale už v té době jsem mu samozřejmě rozuměl), tak nevím, proč bych tedy měl mít problém rozumět názvu „MonoDroid“ ke kterému jsem se dostal až chvíli potom…

 • 18. 3. 2010 14:34

  flasher (neregistrovaný)

  Jak tak pročítám některé příspěvky pod články a zprávičkami tak se divím, na jaké nedůležité maličkosti jsou někteří čtenáři schopni poukazovat. Zkuste si psát takové články a pak potom číst podobné kritiky. Zprávička svoji informaci podala a to, že se ji autor snažil trochu rozepsat snad není špatně. A pokud takové čtenáře root.cz nebaví, tak sem nemusí chodit. Nikdo je do toho přece nenutí.

 • 18. 3. 2010 16:53

  Jan Molnár

  Uznávám, teď jsem to asi trochu přehnal, ale musíte i Vy uznat, že není kritika neopodstatněná. Root navštěvuji několik let několikrát denně a za tu dobu šla kvalita zpráviček výrazně dolů. Nekritizuji ze zábavy, ale proto, abych přiměl autory (případně majitele serveru) s tím něco dělat.

 • 18. 3. 2010 19:30

  flasher (neregistrovaný)

  Ano, souhlasím s Vámi, že úroveň zpráviček určitě klesla. Také jsem čtenářem Root.cz už několik let a občas mi přijde, že už nemají moc o čem psát a tak uměle natahují některé články, nebo píší z povinnosti jen proto, aby něco vyšlo.

 • 19. 3. 2010 13:43

  Koláček (neregistrovaný)

  Mě to tak nepřijde, většina zpráviček mi tu přijde užitečná, i když jsou třeba převzaté. Stačí mi pak navštěvovat jen tento portál (nemám čas si louskat anglické portály). Pořád mi to tu přijde asi 100× přehlednější než abclinuxu, které je opravdu nepřehledné, složitě psané (pro laika určitě).

  Ale abych jen nepěl chválu, tak občas jim to fakt ujede – někdy by se hodilo napsat, o jaké technologii píšou a ne jen, že byl zahájen vývoj nové verze IE (kdo má vědět, co je IE?!?), nebo třeba ta zprávička o IE9, jak bude umět SVG, z titulku jsem skoro nabyl dojmu, že za chvíli tu máme IE s podporou SVG a ono se ještě nezačal ani IE vyvíjet… Ono vůbec mi přijde, že IE je takovej malej nedodělek z dílny MS, jen aby se neřeklo, tak to vypustili. Snad jeho vývoj jednou ukončí. Kéž by! Mají lepší věci, třeba MS Office (ale jsem náruživý uživatel Ooo).

  Každopádně, až bude IE 100, tak ho MS přejmenuje na IE 1, což bude první stabilní a vše podporující verze. V té chvíli i MS krachne. A nám zůstanou jen pořádné OS. :-)

 • 19. 3. 2010 14:04

  Jan Molnár

  Osobně jsem bral Root jako odborný server (teď už i jako laický a částečně bulvární), kde se předpokládá určitá znalost problematiky, takže mi v tomhle ohledu vyhovuje (respektive přestává vyhovovat, proto sem píšu). ABC Linuxu je v tomto ohledu o dost lepší, má ale užší záběr a člověk se tam nedozví tolik věcí.

Byl pro vás článek přínosný?