Hlavní navigace

Mozilla chce zkusit jiný přístup k panelům

9. 2. 2017

Sdílet

Pro prohlížeč Servo vzniklo rozhraní Browser.html napsané v HTML, CSS a JS. Od začátku zaujalo svou jednoduchostí a tak se v něm Mozilla rozhodla vyzkoušet alternativní přístup k ovládání panelů. Nazývá jej „cesty“ (trails) a snaží se vyřešit hlavně chybějící provázání mezi panely a částečnou ztrátu historie i v poměrně běžných situacích.

Nutno podotknout, že Mozilla není s tímto nápadem první a že jsou cesty ve fázi raného pokusu. Pokud vás ale koncept zaujal, můžete se zapojit do konverzace na Slacku.

(Zdroj: Mozilla.cz)

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 2. 2017 8:02

  K> (neregistrovaný)

  buuu. tak jednak normalne prohlizece obarvuji jiz navstivene odkazy, tak zadne informace o tom co uz jsem navstivil se neztraci (viz priklad uvnitr clanku), a jednak - nestacilo by aby si kazdy novy panel prevzal historii z puvodniho panelu?

  a dela tohle vlastne nekomu velke problemy?

 • 10. 2. 2017 8:28

  Michal Stanke

  Ano, co jste navštívil víte, ale už nevíte pořadí stránek - odkud.

  Převzít historii také nestačí. Viz celý článek na Mozilla.cz.

 • 10. 2. 2017 9:10

  Lol Phirae (neregistrovaný)

  Ano, co jste navštívil víte, ale už nevíte pořadí stránek - odkud.

  To může zajímat tak leda ty inzertní šmíráky, tak jen jim to narvěte rovnou pod nos.

 • 10. 2. 2017 10:25

  NA (neregistrovaný)

  Ano. Ovšem přebytek informací má mnohdy stejný efekt, jako jejich nedostatek. Nový tab často nemívá se stránkou ze které byl otevřen nic společného, resp. informace odkud jsem přišel je bezcenná. Jako příklad jsem z předchozí stránky klikl na citrony. Má být proto už navždy Root.cz a Mozilla spojen v historii s citrony? Nemyslím. Root není o citronech.
  Pokud mi přijde, že stránka obsahuje užitečné odkazy, udělám ScrapBook, nebo bookmark. Stránka ze které jsem přišel často odkazuje pouze jeden, nebo dva užitečné odkazy. Cesty K zajímavým stránkám vedou často přes stránky zbytečné a nesouvisející, jen proto, že jsem hledal něco úplně jiného a ty stránky byly slepé cesty.
  K tomu doplním, že používání cest komplikuje odstranění části historie. Pokud budu chtít smazat, že jsem kdy byl na stránkách s cukrem (třeba proto, že se stane ilegálním), musím řešit i to, že jsem se tam dostal ze stránky hrnečků a pokračoval na stránku lžiček. Lehce se tak mohu dostat do problémů, když dítě hledající lžičku na školou doporučovaný recyklovaný tatrgel narazí na zakázané stránky s cukrem.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky