Hlavní navigace

Mozilla mění plány s Firefox OS: zaměří se na kvalitu, ne cenu

25. 5. 2015

Sdílet

Mozilla přehodnotila své plány týkající se telefonů s operačním systémem Firefox OS. Výsledky totiž ukazují, že super levný telefon za 25 dolarů trh neovládl. Nedokázal totiž konkurovat jiným přístrojům, které za stále rozumné peníze přináší uživatelům výrazně lepší možnosti. Mozilla si tedy uvědomila, že je sice možné udělat chytrý telefon za 1000 Kč, ale není možné za tyto peníze udělat rozumný telefon.

Organizace se teď chce zaměřit na podporu technologicky vyspělejších přístrojů, u kterých už nízká cena nebude hrát takovou roli. Budeme vyrábět telefony, které si uživatelé koupí kvůli použitelnosti, ne jen kvůli nízké ceně, napsal výkonný ředitel Chris Beard.

Výsledkem má být projekt Ignite, který by měl přístroje s Firefox OS posunout na jinou úroveň. Uživatelé by se také měli dočkat nových vlastností jako je lepší použitelnost v offline režimu, zjednodušení softwarových aktualizací, podporu pro telefony formátu „véček“ a další zařízení známá nováčkům, kteří teprve přechází na chytrý telefon. Organizace také zvažuje zavedení vrstvy kompatibility, která by umožnila spouštět na Firefox OS aplikace z Androidu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.