Hlavní navigace

Mozilla propouští nejméně 70 zaměstnanců, chybí jí ziskové projekty

16. 1. 2020

Sdílet

Mozilla skupina Autor: Mozilla

Mozilla propouští 70 zaměstnanců. Výkonná ředitelka Mitchell Bakerová to v interním oznámení vysvětluje tím, že se organizaci nedaří dostatečně rychle spouštět nové ziskové projekty. Konečný počet propouštěných zaměstnanců může být nakonec ještě vyšší. V roce 2018 Mozilla uváděla, že má přibližně tisícovku zaměstnanců.

Naše plány pro rok 2019 podcenily to, jak dlouho nám bude trvat spouštět nové produkty generující zisk. Na základě toho jsme se rozhodli pro výrazně konzervativnější přístup při plánování příjmů na rok 2020, píše Bakerová. Mozilla má získává stále přes 91 % příjmů od vyhledávačů, snaží se ale přijít s vlastními placenými produkty, například s vlastní placenou VPN.

Podle jejích slov dostanou odcházející zaměstnanci „štědré odstupné“. Organizace se snaží ušetřit náklady na oddělení inovací, ale potřebuje ho právě pro spouštění nových projektů. Celkem má na toto oddělení vyčleněno 43 milionů dolarů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.