Hlavní navigace

Mozilla propustí čtvrtinu zaměstnanců a změní svůj pohled na svět

12. 8. 2020

Sdílet

Mozilla logo

Jako pro myriády jiných společností, i pro Mozillu je tento rok v důsledku COVID-19 náročný. Připravuje tak, či již má v běhu některé změny, mezi nimiž bohužel dochází i na velké propouštění a zavření tchaj-wanské pobočky.

Šéfka Mozilly Mitchell Bakerová děkuje všem, kteří ji nyní opouští. Dále dodává, že ekonomické dopady pandemie jsou velké a tak musela vzít za své většina plánů vytvořených před jejím vypuknutím. Nově se Mozilla bude dívat na svět, kde budou technologie hrát ještě větší roli v propojování lidí.

Do budoucna každopádně bude Mozilla o něco menší a jinak uspořádaná, aby byla schopna rychleji reagovat na vývoj. Bude více experimentovat. Pro nadcházející měsíce má plány v pěti oblastech: větší zaměření na produkty, nové, méně ochranitelské nastavení myšlení ve vývoji, nové zaměření na technologie a také na komunitu a v neposlední řadě ekonomiku. Podrobnosti shrnuje Mitchell v blogu na domovském webu Mozilly.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.