Hlavní navigace

Mozilla se zaměří na vyšší bezpečnost

5. 2. 2008

Sdílet

ComputerWorld vydal rozhovor s Window Snyder, která pracuje jako šéfka oddělení bezpečnosti v Mozilla Corporation. Podle jejích slov jsou aktuálním problémem především phishingové útoky, kterých bude navíc stále přibývat a budou důmyslnější. Snyder tvrdí, že útočníci budou tyto metody používat, dokud budou účinné. Na vývojářích softare tak je, aby uzavřeli přístupové cesty a donutili phishery změnit taktiku. „Je nemožné vytvořit zcela bezpečný prohlížeč. To ani není cílem. Cílem je vytvořit nejbezpečnější prohlížeč, jaký dokážeme,“ řekla v rozhovoru Window Snyder.

(Upozornil Tomáš Marek.)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 2. 2008 18:33

  Tinker (neregistrovaný)
  Nechci nic řikat, ale firefoxu by prospělo přidat funkci která by uchovávala v paměti třeba jenom 5 stránek a pořád je mazala - Včera sem kompletně zasekal PC(Ubuntu) a firefox jel na 300Mb RAM!!! Přitom s pamětí jsem toho zkoušel dost(fasterfox taky docela pomáhá). ale NEJHORŠÍ jsou PÁDY - když píšete do diskuze nebo mail a zničehonic mozillka spadne :( Nemluvě o ,,tlakový vlně'' na CPU, RAM a podobně, která mi na pár vteřin občas i zaseká PC(rozhodně dooost zpomalí). A DALŠÍ:
  Když po pádu obnovim panely(třeba i 30 stránek), tak mi nestíhá síťovka a spadne mi celej net :( Resety nejsou vyjímkou!
 • 5. 2. 2008 20:21

  Petr Tomeš
  Paměťové nároky a výkon jsou prioritami, vývojové verze Firefoxu jsou na tom ve všech klíčových ohledech podstatně lépe. Vyzkoušejte si to a uvidíte. Také dokáží obnovit spadlé sezení včetně formulářů. A mně třeba Firefox za poslední rok na různých systémech vůbec nespadl, takže problém může být v nějakém rozšíření, zásuvném modulu nebo i použitém systému a prostředí.
 • 5. 2. 2008 23:47

  jako neregistrovaný uživatel (neregistrovaný)
  -priritami je to už pár let, vlastně proto fx vznikl. hah
  -obnova session (copy copy copy) :D
  -problém _může být_ v nějakém ext. == základ firekoksu; možná browsdáš v linksu to ti pak taky nic nespadne ;-D

  redakce: možná by to chtělo napsat pravidlo, které zajistí, že pro <ip> PT se nebudou zobrazovat články se slovy "mozilla, firefox, gecko" etc.
 • 6. 2. 2008 10:49

  Petr Tomeš
  Ano, právě protože je to prioritou, tak se to každou verzi zlepšuje. A na to nemůžete nic říct, protože je to pravda a každý si to může ověřit. Web prohlížím téměř vždy ve Firefoxu s žádným nebo jen několika málo rozšířeními. A pokud jde o nezobrazování článků - mám právo je číst i vyjádřit se stejně tak jako každý anonymní a navážející se negramotný blbec nechápající jiné názory s jeho výplody a bláboly.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.