Hlavní navigace

Mozilla ukazuje nový Firefox s rozhraním Proton

26. 5. 2021

Sdílet

Pro Firefox se již řadu měsíců chystá nové uživatelské rozhraní Proton. S blížícím se vydáním této nové verze Firefoxu shrnuje Michal Stanke na Mozilla.cz podrobnosti. Dodává, že Proton nebude taková revoluce jako svého času vzhled Photon (více než 3 roky nazpět) a tentokrát se vše obejde i bez změn API (po přechodu na WebExtensions už je toto hotové).

Heslovitě shrňme, že vzhled Proton víc vizuálně oddělí panely od lišty pod nimi, aktivní panel bude mít výraznější oddělení. Objeví se nová indikace běžícího přehrávání zvuku daného panelu. Mimochodem nedošlo v Protonu na původně plánované odstranění kompaktního režimu zobrazení, jen nebude odteď příliš podporován. Mění se i použití ikon v rozhraní. Dojde ke sjednocení označení Možnosti × Předvolby na Linuxu a Windows, nově to bude prostě Nastavení (na macOS zůstanou Předvolby, terminologie Applu je jiná).

Vizuálně jiný bude i nově otevřený panel (větší vyhledávací pole, méně prostoru dlaždicím, které se nově budou označovat za zkratky). Po loňské aktualizaci vlastního tiskového rozhraní Firefoxu nově přibudou i vlastní modální dialogy pro různé akce. Více podrobností a osobní názor Michala Stankeho po 4 měsících používání je k dispozici na Mozilla.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.