Hlavní navigace

Mozilla uzavře Program Test Pilot, má na něj málo vývojářů

16. 1. 2019

Sdílet

Mozilla test pilot

Mozilla oznámila, že 22. ledna ukončí svůj projekt Test Pilot. Ten byl založen před třemi lety a sloužil k testování nových vlastností. Již nainstalované doplňky uživatelům zůstanou a budou dále k dispozici na addons.mozilla.org. Zatím vyvíjené experimenty jako Firefox Lockbox či Firefox Send budou pokračovat jako samostatné projekty.

Podle zástupce Mozilly splnil Test Pilot svůj hlavní úkol: zavést do procesů organizace prototypování a jakousi kulturu experimentování. Ta se stala běžnou součástí pracovního procesu, takže samostatný projekt postrádá smysl. Navíc je Mozilla poměrně malou organizací a udržovat další projekt je nad její síly. Proto budou jednotlivé experimenty v budoucnu vyvíjeny samostatné.

Mozilla Test Pilot přinesl do Firefoxu za tři roky celou řadu novinek jako je stránka nového panelu, službu Screenshots a různá rozšíření jako Side View, Firefox Color či Snooze Tabs.

(Zdroj: Mozilla.cz)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.