Hlavní navigace

Mozilla začala dodávat 64bitový Firefox uživatelům 64bitových Windows

15. 8. 2017

Sdílet

Mozilla začala uživatelům 64bitových Windows konečně ve výchozím stavu dodávat také 64bitový Firefox. Ano, v roce 2017, čtrnáct let od prodeje prvního procesoru s architekturou AMD64. Uživatelé na 64bitových Windows, kteří budou stahovat Firefox, dostanou rovnou 64bitovou verzi. Znamená to, že získají bezpečnější verzi Firefoxu, která havaruje podstatně méně. Podle našich testů klesl u této verze počet pádů o 39 procent v případě, že měl počítač 4 GB RAM a více, tvrdí Mozilla.

Pokud tedy při stahování user agent tvrdí, že uživatel má 64bitový systém, nabídne mu Mozilla rovnou příslušný instalační soubor. Uživatelé 32bitových Windows samozřejmě dostanou klasickou variantu. Moderní verze je bezpečnější, protože umožňuje využívat ASLR a samozřejmě umí využívat větší množství paměti. Uživatelé Linuxu a macOS už 64bitovou variantu používají. Mozilla plánuje, že by časem uživatele Windows automaticky převedla z 32– na 64bitový Firefox. Zatím je potřeba ručně odinstalovat a nainstalovat.

(Zdroj: BetaNews)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.