Hlavní navigace

Mozilla zakládá dceřinou společnost pro Thunderbird

18. 9. 2007

Sdílet

Mozilla už před časem oznámila své rozhodnutí předat Thunderbird jiné organizaci. Chce se do budoucna zaměřit už jen na Firefox. Nyní vyšla tisková zpráva, ve které Mozilla oznámila vznik „nové organizace podporující inovaci v oblasti e-mailu a komunikace na internetu“.

Zatím není známo oficiální jméno nové organizace, ale už nyní je jasné, že jejím ředitelem bude David Ascher, který je dlouholetým členem komunity okolo Mozilly. Organizace dostane po svém vzniku dotaci 3 milióny amerických dolarů.

(Upozornil Michal Kec.)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 9. 2007 16:48

  samo (neregistrovaný)
  na rozdiel od beznych novin, ktore mavaju po bombastickom a casto nepresnom nadpise normalny clanok, mate spravny nadpis a clanok to poplietol.

  treba si totiz vyjasnit co je mozilla. su to dve entity. mozilla foundation, nekomercna nadacia podporujuca rozvoj technologii (zalozenych na mozille) a mozilla corporation, komercna firma (aj ked jej jedinym vlastnikom je nadacia), ktora rozvija firefox a zaroven poskytuje komercne sluzby spojene s podporou firefoxu.

  to co vznikne bude nejaka "thunderbird corporation", ktora bude rozvijat thunderbird, ale stale bude patri pod nadaciu.

  takze mozilla (foundation) bude nadalej podporovat firefox aj thunderbird (kazdy vo vlastnej korporacii).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.