Hlavní navigace

Mozilla zveřejnila pravidla pro blokování sledovačů ve Firefoxu

29. 1. 2019

Sdílet

Ochrana proti sledování

Mozilla v říjnu vydala Firefox 63, který přinesl přepracovanou ochranu proti sledování. Vývojáři nyní zveřejnili konkrétní pravidla, kterými se bude blokování sledovačů řídí. Je známo, že využívá seznam sledovacích služeb, který vytváří Disconnect.me. Nová jsou ale pravidla, podle kterých vývojáři Firefoxu přidají na tento seznam další domény.

Služba se na seznam dostane, pokud její skripty načítají jiné stránky a zároveň skripty manipulují s úložišti v prohlížeči a ukládají do nich údaje použitelné pro sledování konkrétního prohlížeče. Mozilla uvádí, že se v budoucnu zaměří také na označování uživatelů pomocí parametrů v URL.

Vývojáři také upozorňují na to, že existuje řada technik, kterou nedokáže prohlížeč přímo odhalit a blokovat: fingerprinting, supercookies, ukládání identifikace pomocí HSTS a podobně. Přestože tyto techniky nejsou v současné době nijak blokovány, v budoucnu budou pravděpodobně zavedena opatření, která by se jim měla snažit zamezit.

(Zdroj: ZDNet)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.