Hlavní navigace

Muon Suite 1.4 alpha přinesl nový frontend Muon Discover

15. 5. 2012

Sdílet

Muon Suite, grafický správce balíčků pro desktopové prostředí KDE, vyšel v alpha verzi 1.4. Balík disponuje novým fronten­dem Muon Discover, který by měl usnadnit hledání balíčků, ale ani na staré frontendy se nezapomnělo. Muon Software Center třeba už neresetuje seznam balíčků, když se obnoví APT cache a je možné seřadit seznam balíčků podle jména, hodnocení či relevantnosti. V Muon Package Manager pak byly přidány debianí kategorie Edu­cation a Introspection a v seznamu balíčků už nenajdete balíčky, které nejsou určeny pro vaši architekturu. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 5. 2012 8:37

  oasuidhf083y4-8y- (neregistrovaný)

  na ubuntu je muon zavisly na xapiane.

  viete mi niekto v kocke povedat naco je toto dobre ? to uz nestaci apt databaza ? pytam sa preto lebo u mna to ma vo /var/cache/xa­pian... okolo 100 MB databazu.

 • 15. 5. 2012 9:57

  pm* (neregistrovaný)

  Jsem jediný koho mate počet variant tohoto správce balíčků? Proč musí existovat "Muon Discover", "Muon Software Center", "Muon Package Manager" a "Muon Update Manager" a není to vše schované pod jedním správcem?

 • 15. 5. 2012 11:36

  Blaazen

  To sice nevím, ale vyhledávání v Muonu určitě vylepšit potřebovalo. V obou posledních verzích Kubuntu (11.10 a 12.4) mám problém najít pomocí Muonu aplikace, které v repozitářích rozhodně jsou. Raději pak otevřu terminál a použiju "sudo apt-get install ...".

Byl pro vás článek přínosný?