Hlavní navigace

MuseScore 2.0: editor notových zápisů už umí import z PDF

Sdílet

Roman Bořánek 25. 3. 2015

Existuje software, který sice většina z nás nevyužije, ale i tak je dobré o jeho existenci vědět. Platí to např. pro open-source nástroj MuseScore, jež slouží pro tvorbu notových zápisů. Po čtyřech letech vydaná verze 2.0 přináší hromadu novinek. Zmiňme například import zápisu z PDF, export audia do MP3 nebo rozšířenou dokumentaci.

Přibyla také možnost nestránkovat, ale zobrazit zápis v jenom posuvném bloku. Program používá nové fonty a umožňuje zapisovat i prostřednictvím kláves na obrazovce. Samozřejmostí je řada nových značek a možností zápisu. MuseScore 2.0 je k dispozici pro Windows, OS X a Linux (balíčky zatím pro Ubuntu a openSUSE). Existuje také mobilní aplikace pro Android.

(Zdroj: Slashdot)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 3. 2015 23:27

    peci1

    Tak Optical Music Recognition jsem vyzkousel uplne poprve :)

    Neni to built-in funkce, k vyuziti je potreba zalozit si na jejich webu ucet, a konverze probiha u nich na serveru.

    Vysledek - konverze se zdarila (neskoncila chybou) u 2 z 5 testovanych skenovanych pisnicek. To, co z toho vypadlo, neni urcite bezchybne, ale na druhou stranu se to misty originalu dost podobalo =) Asi si umim predstavit, ze bych PDF import vyuzil pro vytvoreni zakladu, jehoz dotvoreni bude pak snazsi nez zacinat od piky.