Hlavní navigace

MuseScore 2.0: editor notových zápisů už umí import z PDF

25. 3. 2015

Sdílet

Existuje software, který sice většina z nás nevyužije, ale i tak je dobré o jeho existenci vědět. Platí to např. pro open-source nástroj MuseScore, jež slouží pro tvorbu notových zápisů. Po čtyřech letech vydaná verze 2.0 přináší hromadu novinek. Zmiňme například import zápisu z PDF, export audia do MP3 nebo rozšířenou dokumentaci.

Přibyla také možnost nestránkovat, ale zobrazit zápis v jenom posuvném bloku. Program používá nové fonty a umožňuje zapisovat i prostřednictvím kláves na obrazovce. Samozřejmostí je řada nových značek a možností zápisu. MuseScore 2.0 je k dispozici pro Windows, OS X a Linux (balíčky zatím pro Ubuntu a openSUSE). Existuje také mobilní aplikace pro Android.

(Zdroj: Slashdot)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 3. 2015 23:27

  peci1
  Stříbrný podporovatel

  Tak Optical Music Recognition jsem vyzkousel uplne poprve :)

  Neni to built-in funkce, k vyuziti je potreba zalozit si na jejich webu ucet, a konverze probiha u nich na serveru.

  Vysledek - konverze se zdarila (neskoncila chybou) u 2 z 5 testovanych skenovanych pisnicek. To, co z toho vypadlo, neni urcite bezchybne, ale na druhou stranu se to misty originalu dost podobalo =) Asi si umim predstavit, ze bych PDF import vyuzil pro vytvoreni zakladu, jehoz dotvoreni bude pak snazsi nez zacinat od piky.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.