Hlavní navigace

Mutt se v Debianu rozděluje do dvou balíčků: mutt a neomutt

Sdílet

Petr Krčmář 29. 4. 2019
Mutt

Jonathan Dowland na svém blogu upozorňuje na změnu, která se dotkne uživatelů e-mailového klienta Mutt v Debianu. Správci zařazovali do balíčku od roku 2016 také úpravy z projektu neomutt, což se ale nelíbilo původnímu autoru Muttu. Ten si začal v roce 2017 stěžovat na to, že obsah balíčku ve skutečnosti není původní Mutt, ale něco úplně jiného.

Správci se na konec s problémem vypořádali tak, že došlo k rozdělení balíčku Mutt na dva. Balíček mutt bude v příští verzi Debianu obsahovat jen kód původního nástroje, zároveň ale vzniká balíček neomutt se všemi neoficiálními úpravami.

Pokud tedy používáte Mutt v současném Debianu, zřejmě vlastně používáte Neomutt včetně konfigurace. Po aktualizaci se vám tedy mohou věci rozbít a vy budete muset vyměnit balíček mutt za nový neomutt. Některé skripty v Debianu ovšem natvrdo počítají s binárkou /usr/bin/mutt, kterou ale neomutt neobsahuje. Zároveň není situace zatím pokryta mechanismem alternatives, takže pokud nainstalujte jen nový balík, budete muset případnou integraci dořešit sami.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.