Hlavní navigace

MythTV 0.19

14. 2. 2006

Sdílet

Podle očekávání vyšla MythTV 0.19. Byla opravena řada chyb a objevilo se několik nových funkcí: měření signálů u DVB a pcHDTV rekordérů, změna kanálů na jednotlivých přijímačích bez nutnosti volby tuneru, nová popup klávesnice zjednodušuje nastavení dálkovým ovladačem a další.

Více informací najdete v poznámkách o vydání. Stahovat můžete ze stránek projektu.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 2. 2006 10:45

  Zdenek (neregistrovaný)
  Emericky umet nemusite, staci anglicky ;-)

  http://mythtv.org/modules.php?name=MythInstall

  Otazka je jestli Vam bude k necemu system, ktery je v anglictine. A jak sam autor hned v prvnich vetach na tom odkazu upozornuje tak instalace MythTV neni jednoducha. Jednodusi postup je na http://wilsonet.com/mythtv/fcmyth.php, ale opet to bez anglictiny a znalosti linuxu nezvladnete. Bud se naucte anglicky nebo si kupte STB.
 • 14. 2. 2006 15:41

  Petr Stehlík (neregistrovaný)
  Pokud používáte rozumný OS, tak instalace by mohla proběhnout jedním příkazem: aptitude install mythtv (nebo tak nějak). Vlastně možná i pouhým kliknutím v Synapticu nebo něčem podobném. Takže k tomu by moc angličtiny nemělo být ani třeba.

  Daleko zajímavější je samotná konfigurace - rozhodnout se, jestli pofičíte plain backend, nebo plain frontend (na to stačí Knoppmyth CD) nebo kombinaci obého - mimochodem, pro "backend" ani "frontend" jsem zatím české překlady nevymyslel.

  No a pak mythtv-setup provede celou konfigurací a pak už se to jen používá (jo, skoro tak jednoduché to je :-)
 • 15. 2. 2006 8:35

  karel (neregistrovaný)
  a co je rozumný OS?

  právě zvažuji že bych si postavil MythTV box, tak přemýšlím jakou dostribuci zvolit.