Hlavní navigace

Na amerických vojenských základnách se nesmí prodávat telefony Huawei a ZTE

3. 5. 2018

Sdílet

Americký voják

Pentagon vydal příkaz, kterým obchodům na amerických vojenských základnách zakazuje prodej telefonů značek ZTE a Huawei. Vysvětluje to bezpečnostními riziky. Zařízení od Huawei a ZTE mohou znamenat nepřijatelné riziko pro personál, informace a misi, řekl mluvčí Pentagonu. Ve světle těchto informací by nebylo moudré, aby obchody na základnách tato zařízení prodávaly.

Příslušníci americké armády si mohou telefony od Huawei a ZTE koupit pro osobní potřebu v jiných obchodech, to totiž zatím zakázáno nebylo. Podle mluvčího ale Pentagon zvažuje, že pošle všem zaměstnancům varování. Zástupci americké vlády tvrdí, že Čína může svým výrobcům přikázat, aby začali do přístrojů montovat backdoory. Konkrétně je tu prý obava, že by Peking mohl začít sledovat přesný pohyb vojáků.

Jak Huawei, tak ZTE takovou možnost ale nepřipouští. Produkty značky Huawei se prodávají ve 170 zemích a splňují nejvyšší standardy bezpečnosti a soukromí ve všech zemích, včetně Spojených států. Chceme zůstat otevření a transparentní ve všem, co děláme a žádná vláda nás nikdy nepožádala, abychom kompromitovali svá zařízení nebo sítě, zní vyjádření společnosti Huawei.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.