Hlavní navigace

Na každý router Turris míří denně více než devět tisíc útoků

6. 5. 2021

Sdílet

Turris Autor: CZ.NIC

Sdružení CZ.NIC zveřejnilo statistiky počtu útoků na routery Turris, které v domácích sítích uživatelů slouží jako sondy pro stejnojmenný bezpečnostní projekt. Na každou domácnost míří denně v průměru více než 9 300 útoků kyberzločinců, kteří se snaží získat kontrolu nad routerem a následně sledovat přístupové údaje, aktivity a datové toky všech členů domácnosti, uvádí zpráva CZ.NIC.

Důvodem je podle zástupců organizace mimo jiné také rostoucí počet chytrých zařízení v domácnostech a neustálá digitalizace napříč veškerými odvětvími v čele s bankovnictvím a e-commerce. Rostoucí počet útoků potvrzují data bezpečnostního systému Sentinel projektu Turris, který pod záštitou sdružení CZ.NIC vyrábí vysoce zabezpečené routery a vydává bezpečnostní aktualizace.

Útoky zaznamenané systémem Sentinel
Autor: CZ.NIC

Útoky zaznamenané systémem Sentinel

Nejvíce útoků pochází z Číny, Indie, Spojených států, Ruska a Francie. Většina uživatelů si neuvědomuje, jak intenzivně se útočníci snaží pomocí automatických algoritmů prolomit zařízení, která mají doma. Málokdo dokáže také domyslet všechna nebezpečí, která souvisí s úspěšným kybernetickým útokem, zdůrazňuje Michal Hrušecký, technický ředitel projektu Turris.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.