Hlavní navigace

Na podzim vyjde kniha o LibreOffice Writer, která bude v elektronické podobě zcela zdarma

3. 4. 2014

Sdílet

Kniha o Writeru, textovém procesoru z rodiny svobodného kancelářského balíku LibreOffice, vyjde na podzim pod záštitou správce české národní domény CZ.NIC. Jejím autorem je Vlastimil Ott, který dílo aktuálně dokončuje. Vlastimil Ott se zabývá školením v oblasti LibreOffice a open source obecně, spravuje a buduje webové stránky a v neposlední řadě je ředitelem neziskové organizace Liberix. Elektronická podoba knihy o Writeru bude dostupná v knižní edici CZ.NICu zcela zdarma, tištěná kniha bude v nabídce za výrobní náklady.

Autor krátce vysvětluje vznik knihy: Na začátku roku 2014 jsem na blogu vydal článek, kde oznamuji záměr vydat knihu věnovanou LibreOffice. Vedly mě k tomu dvě věci – jednak rukopis knihy psané o OpenOffice.org v šuplíku, jednak přetrvávající absence jakékoliv aktuální knihy na toto téma. Na mou výzvu se sešlo dostatek reakcí, ale hlavně jsem docela rychle našel vydavatele.

(Zdroj: Elektronický Ott)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 4. 2014 12:40

    mam (neregistrovaný)

    Vyborna sprava, dufam ze sa nezabudne aj na format pre elektronicke citacky epub/mobi apod.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Němec studuje na Vysoké škole báňské v Ostravě. Čtyři roky se zajímá o svět open source a dění kolem operačního systému Linux.