Hlavní navigace

Na VUT začínají testovat a simulovat kybernetické útoky

21. 3. 2013

Sdílet

V souvislosti s posledními útoky na některé české weby bude možná pro někoho zajímavá informace, že na VUT začínají testovat a simulovat kybernetické útoky.

Nové ‚zařízení‘ se na první pohled nijak zásadně neliší od běžných serverových a síťových komunikačních prvků. Jeho pořizovací cena je však 7 milionů korun a jde o jediný takto dobře vybavený přístroj svého druhu v Česku. Podobné modely mají také některé další instituce, například brněnská Masarykova univerzita, v této výbavě ale pouze VUT.

Zdroj: E15.cz/Zprávy

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 3. 2013 17:21

  dumblob (neregistrovaný)

  Zda se mi, ze autor odkazovaneho clanku bud kladl spatne otazky a nebo FEKT prehani.

  Zarizeni Spirent ma opravdu "kdekdo" v CR - uz jenom napr. FIT VUT ma podobne zarizeni take se 2x 10Gbit porty a 4x Gbit dvojice optika+metalika. Tenhle Spirent na FEKTu vypada, ze ma techto Gbit dvojic 6 (jsou to pridavne/vyme­nitelne karty). Ovladaci software je pro vsechny Spirent zarizeni stejny. Rozdil je pouze v poctu zakoupenych softwarovych modulu (pro ruzne typy generovani provozu - a to na vsech ISO/OSI vrstvach - tedy vcetne napr. HTTP/FTP/NTP/­PTP/atd. serveru a klientu).

  Cena techto zarizeni je opravdu vysoka, ale na FIT VUT ten Spirent tolik opravdu nestal (mam dojem, ze to byla cca 1/7 ceny uvadene FEKTem).

  Tedy zase nafouknuta bublina :(.

 • 21. 3. 2013 17:50

  dumblob (neregistrovaný)

  Oprava: Porty na tom FEKT Spirentu (Avalanche 3100) jsou trochu jinak. Maji tam 12x Gbit metaliku a 4x 10Gbit optiku. Na FIT maji 4x Gbit metaliku, 4x Gbit optiku (ale vzdy lze vyuzit pouze jeden port z te dvojice metalika+optika) a 2x 10Gbit optiku.

  Cena tedy bude jina, ale i tak se mi 7 mil. nezda.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky