Hlavní navigace

Nahlášení chyby informačního systému studentem vedlo k jeho vyloučení

24. 1. 2013

Sdílet

Dva studenti kanadské univerzity Dawson College, Hamed Al-Khabaz a Ovidiu Mija, nalezli bezpečnostní chybu v systému Omnivox, který používá řada kanadských univerzit pro správu své činnosti. Chybu ohlásili a univerzita předala report firmě Skytech, která systém vyvinula. 

Když Hamed Al-Khabaz o pár dní později vyzkoušel, zda je chyba stále v systému, zazvonil mu chvilku na to telefon a na druhé straně byl Edouard Taza, prezident společnosti Skytech. Během hovoru byl Al-Khabaz upozorněn na následky jeho činu a dostal na výběr mezi podepsáním mlčenlivosti nebo řešení celé věci na policii. Al-Khabaz podepsal.


(Zdroj: www.hamedhelped.com)

Hamed Al-Khabaz

Škola ho vyloučila za neprofesionalitu a s tímto „cejchem“ už nemůže studovat na žádné jiné kanadské škole. Při hlasování byl proti jeho vyloučení pouze jeden profesor z patnácti.

Vzhledem k tomu, že případ vyvolal zájem médií, tak SkyTech nabídl Hamedovi Al-Khabazovi, že mu zaplatí soukromou školu a nabídl mu místo na částečný úvazek ve svém oddělení bezpečnosti. Dawson College si na druhou stranu stojí za svým rozhodnutím, že ji Hamed Al-Khabaz poškodil a že rozhodnutí o jeho vyloučení bylo oprávněné.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.