Hlavní navigace

Náklady související s počítačovou kriminalitou rostou

16. 8. 2011

Sdílet

Společnost HP zveřejnila výsledky nového výzkumu, který mimo jiné potvrdil, že firmy a vládní organizace soustavně čelí kybernetickým útokům vedoucím ke značným finančním dopadům, a to i přes rozšířené povědomí o možném riziku.

Studie provedená společností Ponemon Institute odhalila, že průměrné roční náklady vyvolané počítačovou kriminalitou vzrostly za poslední rok o 56 %. Uvedená studie kromě jiného ukazuje, že obnovení dat a detekce hrozeb jsou nejnákladnějšími interními nákladovými položkami organizací. Kybernetické útoky jsou dnes bohužel zcela běžné. Během čtyřtýdenního průzkumu zaznamenal vybraný vzorek organizací 72 úspěšných útoků týdně, což představuje téměř 45% meziroční nárůst. Více než 90 % všech nákladů spojených s kybernetickými zločiny měl na svědomí škodlivý kód, útoky typu odepření služby (DoS, Denial of Service), ukradená zařízení a internetové útoky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.