Hlavní navigace

Národní strategie kyberbezpečnosti nabádá k výuce bezpečnosti na školách

23. 2. 2015

Sdílet

Vláda schválila novou strategii kybernetické bezpečnosti. Zabývá se i osvětou, kterou by chtěla prosadit také do vzdělávacích programů na základních a středních školách. Pokud jde o konkrétní cíle a způsob jejich dosažení, pak zde je oblast osvěty a vzdělávání uváděna na šestém z osmi míst. Z popisu vyplývá, že autoři chtějí šířit „masovou“ osvětu, mířící na celou společnost, spíše nepřímo, skrze podporu různých iniciativ a kampaní, a také pořádáním konferencí pro veřejnost. Přímo vzdělávat a školit chtějí alespoň ty zaměstnance veřejné správy, kteří budou celou problematikou nejvíce dotčeni.

Je to logické, protože úkolem strážců kybernetické bezpečnosti není suplovat celý školský systém. Ale měli by mu pomáhat alespoň metodicky, k čemuž se také hlásí – k potřebě modernizace vzdělávacích programů na základních a středních školách, směrem k zahrnutí základů kybernetické bezpečnosti. Podle mne by si to ale zasloužily i (všechny) studijní programy vysokých škol, píše Jiří Peterka v podrobném článku na Lupa.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.