Hlavní navigace

Nastavitelný stůl poháněný Linuxem

27. 1. 2015

Sdílet

Společnost Stir představila druhou generaci výškově nastavitelného pracovního stolu Stir Kinetic Desk M1. V pracovním stole běží Linux, disponuje WiFi, Bluetooth a pětipalcovým dotykovým displejem. Pomocí displeje si může uživatel redukovat výšku stolu podle potřeby, a to až klidně do pozice vhodné pro práci ve stoje. 

Je možné si nastavit doby pro sezení a stání. Software pak za pomocí termálních senzorů hlídá dobu, jak dlouho je uživatel v dané pozici a po uplynutí ho upozorní. Tato dynamika má podle výzkumů zabránit vzniku mnoha onemocnění spjatých s dlouhodobým sezením.

První generace stolu s označením F1 dostala dokonce nedávno na CESu ocenění Human Interface Product of the Year. To je pravděpodobně důvod, proč je tato starší generace dražší, než novější. Cena nového modelu M1 je 2990 dolarů, starého F1 4190 dolarů.

(Zdroj: LinuxGizmos.com)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.