Hlavní navigace

Návrat hloupých telefonů se nekoná, jejich počet dál nezadržitelně klesá

18. 3. 2019

Sdílet

Stará Nokia

Od počátku roku 2015 používá více lidí chytré telefony než ty klasické „hloupé“. Přestože někteří předpovídali, že se část lidí postupně vrátí, statistika hovoří jasně – dnes už jen 21 % uživatelů používá přístroje bez operačního systému. Před dvěma lety se na Světovém mobilním kongresu v Barceloně za obrovského zájmu veřejnosti představila nová Nokia 3310. Od té doby jsme si mohli přečíst mnoho zpráv o tom, že ‚hloupé‘ telefony slaví návrat. Ale realita je taková, že jejich podíl u našich zákazníků stále klesá, říká Michal Janda, ředitel oddělení produktů a služeb společnosti Vodafone. Právě ta zveřejnila statistiky podílu chytrých telefonů a jejich operačních systémů.


Vodafone

Podíl chytrých telefonů a jejich operačních systémů

Spolu se zmíněným rostoucím zastoupením chytrých telefonů se u zákazníků mění také podíl operačních systémů, které tyto telefony využívají. Roste dominance dvojice Android a iOS. V první polovině roku 2014 připadlo na Android zhruba 66 %, na iOS 12 % a na ostatní systémy zhruba pětinový podíl. V lednu 2019 už ostatní systémy tvořily u chytrých telefonů necelá tři procenta, naopak Android už 77 % a iOS 20 %.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.