Hlavní navigace

Návrh: vydání Ubuntu každý měsíc

9. 9. 2011

Sdílet

Scott James Remnant, bývalý zaměstnanec Canonicalu a aktuální Ubuntu Technical Board leader, navrhl nový měsíční cyklus vydávání Ubuntu. Dosavadní půlroční systém je podle něj nevýhodný, protože nutí vývojáře dávat do nových vydání funkce, které ještě nejsou hotové a vyzrálé.

Navíc jsou placení vývojáři Ubuntu v Canonicalu placeni a hodnoceni podle toho, kolik novinek stihnou do vydání dodat. Příkladem takových nehotových součástí systému jsou Unity a Ubuntu Software Center. Touto snahou vše stihnout do termínu pak trpí především uživatelé, kteří pak mají různé technické problémy a setkávají se s nestabilitou.

Navrhovaná měsíční vydání by začalo s uvolněním Ubuntu 11.10 a pokračovalo by verzemi 11.11, 11.12, 12.01 a tak dále. V repositářích by se tyto verze označovaly jako „release“ a pro testery by byly k dispozici ještě rozpracované stavy označené jako „alpha“ a „beta“. Nová vlastnost by se nejprve dostala do alfy, pak do bety a nakonec by byla přidána do nového vydání, podobně jako je to například v Debianu.

Jedná se o zajímavý nápad, ale stále je to jen návrh jednoho člověka. Otázkou je, jestli najde v komunitě širší odezvu. Ani v takovém případě ale není jisté, že jej Canonical přijme a vývojový cyklus změní.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.