Hlavní navigace

NCBI: Internet není bezpečné místo pro život

13. 2. 2014

Sdílet

Den bezpečnějšího internetu 2014 připadl na 11. února 2014 a tradičně se konal pod záštitou NCBI (Národní centrum bezpečnějšího internetu), Linky bezpečí, Horké linky (spadající pro změnu pod Safety-Internet a věnující se hlavně řešení závadného a ohrožujícího obsahu na internetu) a Microsoftu. Akce je celosvětová a je hlavně osvětovou a vzdělávací aktivitou.

„Bezpečný internet neexistuje,“ říká Jiří Palyza z NCBI. Dodává, že hlavně proto, že na internetu se vždy pohybují lidé s nebezpečnými nápady, choutkami a snahami. Ale také dodává, že je na nás ostatních, abychom internet udělali bezpečnější, když už tedy nemůže být zcela bezpečný. „Používat internet bezpečně znamená chovat se na internetu bezpečně“, dodává Palyza. Naráží přitom na staré známé rčení, že „největším nebezpečím pro uživatele je sám uživatel“.

(Zdroj: Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 2. 2014 9:10

  SPM (neregistrovaný)

  Ona taková Země taky asi není bezpečné místo pro život; těch maniaků s těma choutkami tu je... :-)

 • 13. 2. 2014 9:25

  Požitkář (neregistrovaný)

  To, co původně vypadalo jako kříženec NSA a FBI je nakonec nějaká zájmová organizace, ktará nám řekne to, co už dávno všichni vědí ... že je internet plný pedofilů, podvodníků a vrahů ... no kam mají jít, když jim jejich zábavné aktivity policie nedovolí dělat v přírodě :-)

  Prostě ... kdo máte doma dítě, hlídejte, co dělá ve svém volném čase ... ale to už zase není jen o internetu, že?

 • 13. 2. 2014 10:01

  j (neregistrovaný)

  Zajimavy na tom je predevsim to, ze ty pedofily, vrahy ... a dalsi nikdo neumi ani na tom internetu ukazat ...

  A to si dovolim tvrdit, ze kdyz budu chtit, tak asi nejaky to "DP" najit umim, ale neni to rozhodne nic, na co by clovek (jak tvrdi podobne organizace - okradajici nas na danich) narazil pri beznym browseni po webu.

  Nadto pokud nekdo ukaji sve choutky na fotkach malych nahacu pobihajicich po plazi, prijde mi to asi tak stejne nebezpecny, jako kdyz nekdo vrazdi tisice lidi ... v BF, COD, ... a dalsich.

 • 13. 2. 2014 19:35

  Jarda_P

  Vsechno je otazka penez. Pedofil, ktery na to ma, navstevuje Kambodzu. Je to tam samy American a Japonec. V Jizni Americe se take pry da najit, pokud se na tom neco nezmenilo.

 • 14. 2. 2014 12:07

  Požitkář (neregistrovaný)

  Se ta diskuze trochem zvrhla od toho, co jsem nazačátku zmínil já, totiž, že pokud dáme hlas organizacím, co nás bez nás budou chránit, dopadneme jako američani, kteří se bojí dělat doma cokoliv neobvyklého, aby je sousedi nenahlásili.
  Svoje dítě na internetu si má každý hlídat sám, protože jestli bude můj syn po mně, taky takový sígr, tak je stejně jakákoliv ochrana zbytečná.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky