Hlavní navigace

Neil McGovern po pěti letech opouští místo ředitele GNOME Foundation

17. 2. 2022

Sdílet

GNOME Autor: GNOME project

Neil McGovern na svém blogu oznámil, že po pěti letech opustí místo ředitele nadace GNOME Foundation. Rozhodl jsem se, že nastal správný čas, abych odstoupil a GNOME začalo hledat svého dalšího vůdce. Úzce jsem spolupracoval s Robem a zbytkem představenstva, abychom zajistili, že přechod bude postupný a hladký a že GNOME bude moci pokračovat v rozvoji, vysvětlil.

Během jeho působení se aktivity nadace rozrostly do velikých rozměrů, přibyla spousta zaměstnanců, byly spuštěny nové projekty, vznikl Flathub, bylo vydáno GTK 4.0 a revoluční verze GNOME 40. Ukázal jsem, že nadace může být více než jen bankovní účet pro projekt, a věřím, že je životně důležité pokračovat v našem úsilí o vybudování rozmanitého a udržitelného ekosystému osobních počítačů se svobodným softwarem.

Ke změně se vyjádřil také Robert McQueen, prezident představenstva GNOME Foundation. Vyjmenovává, co vše se za uplynulých pět let povedlo a říká, že příští výkonný ředitel by měl mít zkušenosti s neziskovým sektorem a vedením open-source projektů vyvíjených komunitou. Neil dohlížel na produktivní období růstu a vyspělosti nadace a zvýšil náš vliv jak v rámci projektu GNOME, tak v širší komunitě svobodného a otevřeného softwaru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.