Hlavní navigace

Nejen Bitcoinu se daří, prudce rostou i další kryptoměy

26. 11. 2013

Sdílet

Bitcoin sice byl první kryptoměnou, nicméně po něm se na trhu objevila ještě řada dalších, které z něj vycházely buď přímo nebo alespoň konceptuálně. Kurz BTC se poslední dny pohybuje zhruba mezi 800–900 dolary, ale velký nárůst tržní ceny za posledních 24 zaznamenalo i několik dalších virtuálních měn.

Litecoin, druhá nejpopulárnější kryptoměna, posílila ze zhruba 10 na 14 dolarů. Ještě před dvěmi týdny se 1 LTC přitom obchodoval za cca 4 dolary. Během dneška se zdvojnásobil kurz Namecoinu, jeho jednotku dnes pořídíte za 5 dolarů. Ještě o něco lépe je na tom Novacoin, který se během pár hodin dostal z 8 na 20 dolarů.

Nutno ovšem dodat, že tržní kapitalizace těchto kryptoměn je v současnosti stále relativně nízká a růst kurzu nemusí mít zásadnější vypovídací hodnotu. S kurzem takto může zamávat i jeden větší obchodník, který vstoupí na trh. Zmíněné kryptoměny se obchodují na více burzách, nicméně jasnou jedničkou je ruská BTC-E, ze které byla čerpána data. Podobně jako u Bitcoinu také můžeme pozorovat nárůst zájmu v Číně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.