Hlavní navigace

Nejpopulárnější a nejčastěji zakazované mobilní aplikace ve firmách

5. 10. 2017

Sdílet

Společnost Apthority zveřejnila rozsáhlou zprávu, která se týká používání mobilních zařízení ve firemním prostředí. Součástí jsou i žebříčky nejpoužívanějších aplikací. Na firemních telefonech s Androidem najdeme nejčastěji Uber, The Yellow Pages a Facebook, na přístrojích s iOS to pak jsou WhatsApp, Facebook Messenger a Uber.

Zároveň je dostupný také žebříček aplikací, jejichž zákaz používání vynucuje bezpečnostní politika firem. Zatímco na iOS jde nejčastěji o aplikace vynášející data, na Androidu je větším problémem nebezpečné chování aplikací. Například už zmíněný a populární WhatsApp odesílá informace z telefonního seznamu uživatelů (součást jeho regulérní funkce), což se firmám nelíbí.

Na Androidu jsou pak blokovány například rootovací nástroje, které bývají často součástí malware, ale také další podobné nástroje vykazující potenciálně nebezpečné aktivity. Zajímavé také je, že aplikace vynášející data nejčastěji komunikují s americkými servery, následuje Irsko, Německo, Švédsko nebo třeba Holandsko.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.