Hlavní navigace

Největším bezpečnostním rizikem jsou lidé a procesy

30. 3. 2005

Sdílet

Třetina uživatelů vydá hesla cizímu člověku – článek serveru SecurityFocus popisuje, jak se auditorům z bezpečnostní firmy podařilo přesvědčit více než třetinu pracovníků jistého amerického finančního úřadu, aby jim sdělili svá hesla do počítačového systému.

Zranitelné nejsou ale jen počítačové systémy – při testech prováděných firmou LOGIOS v nejmenované české firmě vrátný ochotně vydal klíče od kanceláří zcela neznámé osobě – jejich auditorovi. Stačilo o ně požádat.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 3. 2005 13:14

  Zdenek (neregistrovaný)
  To je mi ale novinka :-) Kevin se asi malo snazi o tom povidat. A vratny asi uvazoval, ze zlodej prece nebude zadat o klice ;-)
 • 31. 3. 2005 9:13

  MD (neregistrovaný)
  Takze priste vratny auditory nikam nepusti? Necha vsude zamceno, at se vztekaj? A co kdyz vas zastavi clovek prevleceny za policajta? Budete se ridit jeho pokyny?
  Jasne, clovek nesmi bejt blbej a hned naletet, ale v urcitych situacich to ani jinak dopadnout nemuze a neni na miste se kvuli tomu tem lidem "posmivat" nebo neco jinyho
 • 31. 3. 2005 10:28

  Jarda (neregistrovaný)
  Vratny ma pozadovat bumazku podepsanou nejakym dostatecne velkym firemnim zviretem. Policajt ma mit identifikacni cislo a pocitam, ze i dnes, po zavedeni cisel, ho muzete pozadat, aby se legitimoval. Pokud chce byt otravny, pozadavek na prokazani totoznosti mu zkroti hormony.
 • 31. 3. 2005 14:05

  n&p
  No polecajti by take asi meli ukazat povoleni k prohlidce prostor nebo tak neco... Prijit tam v munduru je dost slaba vstupenka...
 • 31. 3. 2005 23:25

  Izak (neregistrovaný)
  Ano vratny ma pustit jen osoby s opravnenim dostat klice,
  k nam do skoly prili manici z BSA a pamfetem od ministra skoltvi ... vratna vubec nevedela ktera bije a poslal je za svim nadrizenym ... skolnikem a ten prohlasil ze bez povoleni dekana nikam nepujdou ... mavali pamfletem a on jim rekl ze zadne problemy mit nebude nebot jakozto skolnik nemusi umet ani cist .... ale to ze bez poveoleni dekana nemuze na univezitni pudu vedel ;-)

  Dekan na dopis reagoval postojem mrtveho brouka a dopis zahodil .... a BSA nikde kontolu nedelala.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

V roce 1998 jsem s Michalem vymyslel a založil Root.cz. Poslední článek na Roota jsem napsal v roce 2007. Teď píšu spíš na tomaskrause.cz a tvořím si bitcoinvkapse.cz.