Hlavní navigace

Některé nové notebooky od Samsungu nepřežijí instalaci Linuxu

31. 1. 2013

Sdílet

Různými linuxovými médii prolétla zpráva, že některé notebooky s UEFI od firmy Samsung nepřežijí instalaci Linuxu. Může za to modul samsung-laptop, který při manipulaci s pamětí dostane zařízení do takového stavu, že ho posléze již nelze zapnout. Kód původně pochází od Samsungu a Greg Kroah-Hartman se na tuto konkrétní operaci s pamětí Samsungu ptal a bylo mu řečeno, že je vše v pořádku.

Diskuse nad tímto problémem odkryla i další zajímavá fakta. Například Andy Dodd se v komentáři na serveru slashdot.org rozepsal o funkci na mazání paměti v telefonech stejné značky. Operační systém může odeslat do paměti signál, po kterém bude nenávratně a hlavně bezpečně smazána. Tuto funkci začal využívat Android 4.0 ICS a protože firmware v mnoha telefonech Samsung (včetně Galaxy Nexus) obsahoval chybu, telefon už nenaběhl. Samsung ani v době, kdy už byl opravný patch k dispozici, nezahrnul opravu v aktualizacích některých jeho zařízení a ukazoval prstem na open source komunitu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.