Hlavní navigace

Němci nabízejí 3000 Wi-Fi v kostelích

8. 7. 2016

Sdílet

I řekl Bůh: Budiž Wi-Fi! Tak by se dala shrnout aktivita evangelické církve EKBO, na východě Německa. Ta má v plánu v kostelích a na dalších podobných místech spustit celkem 3000 Wi-Fi přípojných bodů s názvem „Godspot“. V tuto chvíli je už dostupných 220 bodů, ke kterým se může připojit kdokoliv.

Aktivita byla spuštěna k oslavám 500 výročí protestu Martina Luthera, který nakonec vedl k velké reformaci církve. Zřejmě jde také o pokus přitáhnout mladé lidi blíže ke kostelům a katedrálám, které jsou dnes často navštěvovány velmi málo.

Na možnost připojení upozorňují v okolí růžové nálepky a cedule. Lákat budou také pravděpodobně i cizince, kteří při návštěvě Německa velmi rychle zjistí, že najít otevřenou Wi-Fi je velký problém. Provozovatelé jsou totiž velmi opatrní, protože německý zákon zvaný Störerhaftung je činí zodpovědnými za všechny nezákonné aktivity na síti.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.